تابلو برق ساختمان چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر بخواهیم تعریفی در رابطه با تابلو برق ساختمان ارائه دهیم می توانیم بگوییم محفظه ای از جنس فلزی یا غیر فلزی است که برای نگهداری انواع تجهیزات برقی مانند کنتور ها، کلید های محافظ جان، فیوز ها، چراغ های سیگنال و … مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به تعریف ارائه شده این نوع تابلو برق ها را می توان در سه گروه اصلی دسته بندی کرد.

جعبه فیوز: معمولا در ورودی هر واحد از ساختمان نصب می شود و چند کلید مینیاتوری در آن تعبیه شده که با هر یک از آن ها می توان برق بخشی از ساختمان راقطع یا وصل نمود. این جعبه به عنوان سر خط برای تمام مصرف کننده های برقی آن واحد ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

تابلو برق عمومی: برای برق رسانی به مشاعات و قسمت های عمومی ساختمان مانند روشنایی راه پله، برق آسانسور، روشنایی حیاط و پارکینگ و … مورد استفاده قرار می گیرد.

تابلو کنتور ها: این نوع تابلو برق ساختمان مهم ترین گروه از تابلو های برق می باشد که می بایست در نزدیکی درب ورودی اصلی ساختمان نصب شود. برق برای ورود به ساختمان ابتدا از تیر های برق وارد این تابلو شده و بعد از عبور از کنتور برق بین واحد های مختلف و مشاعات تقسیم می شود. توجه به این نکته ضروری است که طبق آخرین دستورالعمل های ابلاغ شده از سوی اداره برق تهران، تابلو برق نیاید در نزدیکی انشعابات گاز ساختمان باشد.

/

  • Image
  • Image
  • Image

بررسی قیمت تابلو برق

در رابطه با قیمت تابلو برق باید گفت که این موضوع با توجه به متغیر های مختلفی تغییر پذیر می باشد و نمی توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت. با توجه به این که امروزه شرکت های مختلفی اقدام به تولید تابلو برق ساختمان می کنند؛ قیمت ها در بازار متفاوت می باشد. چرا که هر شرکت با توجه به کیفیت و نوع محصولات خود قیمت های متفاوتی را در نظر می گیرد. از جمله عوامل تاثیر گذار در قیمت تابلو های برق می توان به ضخامت ورق بکار رفته در بدنه، سایز تابلو برق، کیفیت کلیدهای اتوماتیک و مینیاتوری، مقدار آمپر کل تابلو، نوع عملکرد، نوع ساختار و … اشاره کرد که هر یک باید به طور جداگانه مورد بررسی قرار گیرند.

ما در شرکت خاتم تابلو خلیج فارس در تلاش هستیم علاوه بر ارائه کالای با کیفیت و استاندارد از نظر قیمت نیز کاملا رقابتی عمل کرده و رضایت شما مشتریان وفادار را جلب نماییم. جهت اطلاع از آخرین قیمت های تابلو کنتور برق به فروشگاه آنلاین مراجعه فرمایید.

برچسب

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • ,

top